Długowieczne ogrodzenia z drewna

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Nieadekwatnie zabezpieczone ogrodzenia drewniane błyskawicznie się psują oraz mogą ostatecznie stracić swój pierwotny wdzięk i właściwości. Decydując się na używanie drewna na ogrodzenie pożądane byłoby poznać sposoby pielęgnacji i pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas zdołamy upajać się jego pięknem przez długie lata.

Wszystkie prace konserwujące płot z drzewa powinno się rozpocząć od odpowiedniego i starannego przygotowania towaru na płot, ponieważ od tego zależy wynik końcowy naszych robót. Przed użyciem artykułów do osłony oraz dekoracji ogrodzeń z drzewa istotne jest ocena, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie nosi śladów biokorozji. Dopiero po zwieńczeniu obróbki drzewa na płot możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, głównie w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu fachowego, jaki chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz owadami. Podczas gdy konserwujemy już nasze płot przed postępem biokorozji, należy nanosić następne amalgamaty, które asekurują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli pragniemy utrzymać naturalny odcień drzewa naszego ogrodzenia, winniśmy zastosować achromatyczny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu wskazanego atramentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący albo lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje ogrodzenie od wewnątrz, lecz nie stworzy na jego powierzchni profilaktycznego filmu. Zabezpieczone w ten sposób ogrodzenie zostanie matowe oraz miłe w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej asekuracji płotu, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki skuteczniej niż w przypadku impregnatu konserwuje ogrodzenie przed ujemnym wpływem czynników atmosferycznych.

Jak widać żeby ogrodzenia z drzewa były trwałe trzeba poświęcić im wiele uwagi i opieki.

Totalnie inaczej jest w wypadku ogrodzeń z plastiku. Ten rodzaj płotów jest w pełni wytrzymała na czynniki atmosferyczne dzięki czemu nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie ulegają także biokorozji dlatego służą swoim posiadaczom przez wiele lat.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s